Rezultate

CLASELE I-IV

+Clasa I

Premiul I: 1 – Concursul “ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al II-lea: 2 – Concursul “ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al III-lea : 1 – Concursul “ Pe plaiuri mioritice”
Excelent: 10 – “Canguraşul Matematician”
Foarte bine: 9 – “ Canguraşul Matematician”

+Clasa a II-a

Excelent: 8 – “ Canguraşul Matematician”
Foarte bine: 15 - “ Canguraşul Matematician”
Premiul I: 6 – Concursul “ Micul matematician”
Premiul al II-lea: 2 – Concursul “ Micul matematician”
Premiul al III-lea: 4 – Concursul “ Micul matematician”
Mentiune: 3 – Concursul “ Micul matematician”
Excelent: 2 – “ Cangurasul Explorator”
Foarte Bine: 3 – “ Cangurasul Explorator”
Premiul I: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”
Premiul al II-lea: 1 e – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”

+Clasa a III-a

Excelent: 29 – “ Cangurasul Explorator”
Premii: 9 – Concursul National de „Comunicare, ortografie”
Mentiuni : 13 – Concursul National de „Comunicare, ortografie”
Premiul al II-lea: 1 – Concurs educatie plastica si poezie „Culorile iernii”-pictura
Premiul al III-lea:2 – Concurs educatie plastica si poezie „Culorile iernii”-pictura si edaj
Premiul al II-lea: 1 – Concurs educatie plastica si poezie „Culorile iernii”-poezie
Mentiune: 1 – Concurs educatie plastica si poezie „Culorile iernii”-pictura
Premiul I: 2 – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”
Premiul I: 2 – Concurs National de Creatie Plastica “ Sarbatoare de Pasti – Bucuria Copiilor, bucuria credintei”
Premiul al II-lea: 2 – Concurs National de Creatie Plastica “ Sarbatoare de Pasti – Bucuria Copiilor, bucuria credintei”
Premiul al II-lea: 1 – Sport Judo
Mentiuni : 4 – Concursul “ Micul matematician”
Premiul I: 1 – Concurs local de creatie literara si plastica „ Bucuriile iernii”
Premiul I: 1 Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul I: 1 – Concursul „ Intamplari povestite din Biblie”
Mentiune: 1 – Concursul „ Intamplari povestite din Biblie”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul de Cunostiinte Religioase

+Clasa a IV-a

Premiul al III-lea:2 – Concursul International “TMMATE”
Mentiune: 1 – Concursul International “TMMATE”
Premiul I: 2 – Olimpiada judeteana de Ed. Civica
Premiul al III-lea: 2 – Olimpiada judeteana de Ed. Civica
Premiul I: 8 – Concursul „ Cangurul Matematic”
Premiul al II-lea: 3 – Concursul „ Cangurul Matematic”
Premiul al III-lea: 5 – Concursul „ Cangurul Matematic”
Excelent: 14 – “ Cangurasul Explorator”
Foarte Bine: 23 – “ Cangurasul Explorator”
Premiul I: 4 – Concursul National de Matematica „Lumina Math”
Premiul al II-lea: 11 – Concursul National de Matematica„Lumina Math”
Premiul al III-lea: 8 – Concursul National de Matematica„Lumina Math”
Mentiuni: 9 – Concursul National de Matematica„Lumina Math”
Premiul I: 2 – Concursul „ Micul Matematician”
Premiul al III-lea: 7 – Concursul „ Micul Matematician”
Premiul I: 6 – Concursul National de „Comunicare, ortografie”
Premiul al II-lea: 3 – Concursul National de „Comunicare, ortografie”
Premiul al III-lea: 4 – Concursul National de „Comunicare, ortografie”
Premiul al II-lea: 2 – Concursul judetean de ortografie „ Limba noastra-i o comoara”
Mentiune: 1 – Concursul judetean de ortografie „ Limba noastra-i o comoara”
Premiul I: 2 – Concurs local de creatie literara si plastica „ Bucuriile iernii”
Premiul al II-lea: 3 – Concurs local de creatie literara si plastica „ Bucuriile iernii”
Premiul al III-lea: 2 – Concurs local de creatie literara si plastica „ Bucuriile iernii”
Mentiune: 2 – Concurs local de creatie literara si plastica „ Bucuriile iernii”
Locul I: 1 – Cupa „ Mos Craciun”
Locul al II-lea: 1 – Cupa „CSS”
Premii: 14 – Concursul National de Ortografie si Punctuatie
Premiul I: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Clipe de toamna”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Toamna mandra,darnica”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Toamna mandra,darnica”
Mentiune:1 – Concursul National de Creatie Plastica „ Toamna mandra,darnica”
Premiul I: 1 – Concursul international de creatie plastica” Toamna inspira si daruieste”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul international de creatie plastica” Toamna inspira si daruieste”
Mentiune:1 – Concursul international de creatie plastica” Toamna inspira si daruieste”
Premiul I: 5 – Concursul local „Poveste de toamna”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul local „Poveste de toamna”
Premiul I: 1 – Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al III-lea: 2 – Concursul interjudetean „ Pe plaiuri mioritice”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul de desen “ Mama, o minune a minunilor”
Premiul I: 1 – Concursul de arte vizuale „Unitate in diversitate”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul de arte vizuale „Unitate in diversitate”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul de arte vizuale „Unitate in diversitate”
Locul al III-lea:1 – Campionatul de baschet fete „ Cupa toamnei”
Locul al IV-lea:1 – Campionatul de baschet fete „ Cupa toamnei”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul de Cunostiinte Religioase
Premiul al III-lea: 1 – Concursul de Cunostiinte Religioase
Mentiune:1 – Concursul de Cunostiinte Religioase

CLASELE V-VIII

Limba Română

+Clasa a V-a

Premiul I: 1 – Etapa judeteana a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”
Premiu: 1 – Etapa nationala a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”
Premiul I: 2 – Concursul National ”Ortografie si comunicare.ro”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul National ”Ortografie si comunicare.ro”
Premiul I: 2 – Concursul international de scriere creative “Copilul in lumea cuvintelor”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul international de scriere creative “Copilul in lumea cuvintelor”
Premiul I: 1 – Concursul Interjudetean “Pe plaiuri mioritice”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul Interjudetean “Pe plaiuri mioritice”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul Interjudetean “Pe plaiuri mioritice”
Locul al II-lea: 1 – Proiectul “ Banatul Interetnic”
Premii: 4 – Concursul National “ Povestile Cangurului”

+Clasa a VI-a

Mentiuni :4 – Etapa judeteana a Concursului “+_Poezie”
Premiul I: 1 – Etapa judeteana a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”
Premiul al III-lea: 1 – Etapa judeteana a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”
Mentiune: 1 – Etapa nationala a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul National ”Ortografie si comunicare.ro”
Premiul I: 2 – Concursul international de scriere creative “Copilul in lumea cuvintelor”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul national de creatie literara “Martor la traditii”-Constanta
Premiul I: 1 – Concursul National ”Ortografie si comunicare.ro”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National ”Ortografie si comunicare.ro”

+Clasa a VII-a

Premiul I: 1 – Concursul international de scriere creative “Copilul in lumea cuvintelor”
Premiul I: 2 – Concursul National de Creatie literara “Mircea Sântimbreanu”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie literara “Mircea Sântimbreanu”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul national de creatie literara “Singura mea patrie”
Mentiune: 1 – Concursul national de creatie literara “Singura mea patrie”
Premiul I: 2 – Concursul National de Creatie literara “Vin sarbatorile”-Buzau
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie literara “Vin sarbatorile”-Buzau
Premiul I: 1 – Etapa judeteana a Olimpiadei Nationale de Limba, Comunicare si Literatura Romana “Ionel Teodoreanu”

+Clasa a VIII-a

Premiul I: 2 – Concursul National de Creatie literara “Mircea Sântimbreanu”
Premiul al II-lea: 1 – Concursul National de Creatie literara “Mircea Sântimbreanu”
Mentiune: 1 – Concursul International de Creatie literara „Ion Creanga”, Braila.
Premiul I: 5 – Concursul international de scriere creative “Copilul in lumea cuvintelor”
Premiul al II-lea: 2 – Concursul National de Creatie Literara “ Satul din sufletul meu”-Liviu Rebreanu
Premiul al III-lea: 1 – Concursul National de Creatie Literara “ Satul din sufletul meu” -Liviu Rebreanu
Premii: 5 – Concursul National “ Povestile Cangurului”


Engleză

+Clasa a VII-a

Premiul I: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Premiul al II-lea: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Premiul al III-lea: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Mentiune: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Examen YLE – Cambridge curs primar 25 elevi
Examen PET- Cls VII-VIII 12 elevi

+Clasa a VIII-a

Premiul de excelenta: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Premiul al II-lea: 2 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”
Premiul al III-lea: 1 – Olimpiada de Lb. engleza “English Made Fun”

Fizică

+Clasa a VI-a

Premiul al II-lea: 1 – Olimpiada de fizica, faza judeteana
Mentiune:1 – Olimpiada de fizica, faza judeteana
Mentiune:1 – Concurs “Mircea Zaganescu”

+Clasa a VII-a

Premiul I: 1 – Olimpiada de fizica, faza judeteana
Premiul I: 1“ – Fizica e-n toate” –Simpozion pentru elevi Remetea Mare
Premiul al III-lea: 1 – “Fizica e-n toate” –Simpozion pentru elevi Remetea Mare
Premiul al II-lea: 1 – Concurs international de fizica “PHI”

Desen

+Clasa a VI-a

Premiul al II-lea: 1 – Concursul de picture cu tematica religioasa

+Clasa a VII-a

Premiul al III-lea: 1 – Concursul de picture cu tematica religioasa

Religie

+Clasa a V-a

Mentiune: 1 – Concursul de Cunostiinte Religioase
Mentiune: 1 – Concursul scolar judetean de creatie literar-religioasa

+Clasa a VI-a

Premiul al II-lea: 1 – Concursul de Cunostiinte Religioase

Matematică

+Clasa a V-a

Mentiune: 1 – Concursul interjudetean “TMMATE”
Premiul al III-lea: 3 – Concursul “LUMINAMATH”
Mentiuni: 6 – Concursul “LUMINAMATH”
Mentiuni: 6 – Olimpiada Nationala de matematica faza locala
Mentiuni: 4 – Olimpiada Nationala de matematica faza judeteana

+Clasa a VI-a

Mentiuni: 2 – Concursul interjudetean “TMMATE”
Mentiuni: 2 – Concursul “LUMINAMATH”
Mentiuni: 3 – Olimpiada Nationala de matematica faza locala
Mentiuni: 2 – Olimpiada Nationala de matematica faza judeteana

+Clasa a VII-a

Mentiune: 1 – Concursul “LUMINAMATH”
Mentiuni: 5 – Olimpiada Nationala de matematica faza locala
Mentiune: 1 – Olimpiada Nationala de matematica faza judeteana

+Clasa a VIII-a

Mentiune: 1 – Concursul interjudetean “TMMATE”
Mentiuni: 1 – Olimpiada Nationala de matematica faza locala

Geografie

+Clasa a VII-a

Diplome de participare: 4 – Concursul judetean “Ecologica”
Premiul I: 1 – Concursul interjudetean “Impreuna pentru natura”
Premiul al III-lea: 1 – Concursul interjudetean “Impreuna pentru natura”